Lāčplēša dienas viktorīna
11/11/2011

Lāčplēša diena ir viena no tām nedaudzajām mūsu atceres dienām, kad svinam uzvaru, nevis sakāvi. Šajā dienā, mēs atceramies 1919. gada 11. novembri, kad jaunizveidotās Latvijas valsts armija ar ierobežotiem resursiem sakāva daudz lielākos Rietumu brīvprātīgās armijas (tā saucamo bermontiešu) spēkus un atbrīvoja Rīgu.

Aizsardzības ministrija jau ceturto gadu aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, lai godinātu latviešu karavīrus, kas 1919.gada 11.novembrī izcīnīja izšķirošo cīņu pret Bermonta karaspēku.
"Piespraužot sarkanbaltsarkano lentīti, mēs ne tikai godinām karavīrus, bet arī radām kopības sajūtu un veicinām patriotismu," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks . "Mums jābūt lepniem, ka mums ir sava valsts, valoda, kultūra un karogs, ko godināt."
Šā gada 10.novembrī Daugavpils Tirdzniecības skolā tika organizēta Lāčplēša dienas viktorīna, kurā piedalījās visu grupu komandas. Komandām bija jābūt kompetentām dažādos jautājumos par Latviju ( tās likumdošanu, ģeogrāfiju, valsts simboliem, apbalvojumiem, svētkiem un svinamajām dienām, populāriem cilvēkiem, nacionālajiem ēdieniem), ES dalībvalstīm un to nacionālo simboliku. Bija arī radoša satura uzdevumi, kur jāliek lietā izdoma, mākslinieciskās un dzejoļu rakstīšanas prasmes.
Paldies latviešu valodas skolotājai Anželikai Kostjukevičai par izstrādātajiem un noformētajiem uzdevumiem, skolas audzēkņu padomei - par palīdzību pasākuma organizēšanā.
Sveicam viktorīnas uzvarētājus:
1.vietā ar  83 punktiem ierindojās  pavāru grupa P1
2.vieta – Viesnīcu pakalpojumu speciālistu grupai V2 ar 79.5 punktiem
3. vieta – Restorānu pakalpojumu speciālistu grupai R5 ar 77.5 punktiem
Pārējām grupām punktu sadalījums ir sekojošs:
Pavāru grupa P10 – 73 punkti
Restorānu pakalpojumu speciālistu grupa R4 – 69 punkti