Mūsu kontakti

Adrese: Daugavpils, Miera iela 57
Tālr./fakss: 654 34106
E-Pasts:
dts@apollo.lv

Tālr./fakss: 654 34106

TOPA bilde


Noderīgas saites

  

 

Notikumi

Viesošanās viesmīlīgajā Bulgārijas pilsētā Vratsā - Skolu apmaiņas partnerības projekts "Don't waste food: the Teenovators"
30/05/2022

Vratsa ir neliela, ļoti viesmīlīga, ar pozitīvu enerģētiku caurstrāvota pilsēta. Erasmus+ projekta dalībnieku vizītes laiks sakrita ar pilsētas svētkiem. Bulgārijas prezidents Rumens Radevs ar armijas pavadoņiem sirsnīgi sveicināja savu tautu vakarā, centra laukumā, kur notika krāsaina, skaļa uguņošana par godu svētkiem.
Pēc M.Jakimecas, V12 grupas audzēknes teiktā: “Mēs uzturējāmies 3-zvaigžņu viesnīcā – Hemus Hotel pilsētas centrā. Blakus viesnīcai atrodas Balkānu kalni. Viesnīca ir ļoti skaista, tai ir divas konferenču zāles un baseins. Katru dienu notika uzkopšana augstā līmenī, administratori recepcijā vienmēr laipni atbalstīja un palīdzēja. Personāls bija ļoti labvēlīgs un izpalīdzīgs.”
Jūlija Trizna, P39 grupas audzēkne: “Tā kā es esmu topošais pavārs, īpašu uzmanību mobilitātes laikā pievērsu ēdieniem, kas tiek gatavoti Bulgārijā, kura ir slavena ar saviem biezpiena sieriem, tos bieži pievieno salātiem. Bulgāri gatavo kartupeļus dažādos veidos, un pievieno tos daudziem ēdieniem, piemēram “Pita”, svaigi dārzeņi vienmēr bija brokastīs, pusdienās un vakariņās. Garšvielu izvēle Bulgārijā ir ļoti daudzveidīga!”
Viktorija Piroviča, grupas T3 audzēkne: “Ļoti iespaidīgs brauciens!  Netālu no pilsētas atrodas Vrachanski Balkānu nacionālais parks ar vairāk nekā 500 alām. Viena no tām ir Ledenika ala, kas ir viena no skaistākajām alām visā Bulgārijā. “Ledenikā”, kas ir Balkānu kalnu ala, ir iespējams apskatīt dažādas ejas, “krasta” veidojumus, šajā vietā ir mazs ezes, pie kura var izteikt vēlmes, kas noteikti piepildīsies! Brīnišķīga, neatkārtojama, savdabīga daba! Pirmā diena tika pavadīta pastaigājoties, mēs apskatījām pilsētu, skaistos kalnu skatus un izbaudījām silto laiku. Mūs pārsteidza krasi mainīgie laika apstākļi, kad pēkšņi sākās stiprs lietus. Apskatījām Vratsas vietējo vēsturisko muzeju.”
Projekta ideja ir cieši saistīta ar dabīgu ēdināšanu. Bija iespējams apmeklēt lauksaimniecības uzņēmumu, kur ražo sieru, jogurtu un piena produktus, izmantojot tradicionālās tehnoloģijas. Degustējām ēdienus no vietējiem produktiem (dārzeņi, siera izstrādājumi, ogas, olas). Vizītes laikā tika nodrošināta attālināta ekskursija Facebook platformā ar ģimeni, kura audzē dārzeņus. Saimnieki agrāk dzīvoja Ņujorkā, pēc tam atgriezās dzimtenē ar mērķi attīstīt ekoloģiskās produkcijas ražotni.

Projekta audzēkņi daudz laika pavadīja ārpus telpām, fiziskās, jautrās sporta aktivitātes ātri saliedēja visus dalībniekus. Laika pavadīšana ārā un jāšana noņēma stresu pēc Covid-19 ierobežojumiem un lieliski relaksēja.
Projekta noslēgumā projekta partneri no Itālijas, Bulgārijas, Rumānijas, Latvijas un Turcijas tikās kopīgā apspriedē, rezumēja paveikto un izrunāja to, kas uz doto brīdi ir aktuāls – atskaišu sagatavošanu, tikšanos Latvijā šī gada oktobrī un nākamo mobilitāšu norisi Rumānijā un Turcijā.

Projekta nosaukums: “Cibo in circolo: un nuovo paradigma” – “Don’t waste food: the teenavators” ("Izlietojiet pārtikas produktus racionāli")
Projekta numurs: Nr. 2020-1-IT02-KA229-079059_3

Foto un video skatīt šeit

Pie mums var apgūt sekojošas specialitātes
Pavārs
Restorānu pakalpojumu speciālists
Viesmīlības pakalpojumu speciālists
(uzzināt vairāk)
Mazumtirdzniecības komercdarbinieks
(uzzināt vairāk)
Konditors
Ārpus formālā izglītība (uzzināt vairāk)
Veido savu karjeru pats!
Veido savu karjeru pats!
(uzzināt vairāk)