Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā noslēdzās skolas audzēkņu mobilitātes Erasmus+ projekta ietvaros
18/10/2021

Viens no veiksmīgas ārzemju prakses īstenošanas priekšnosacījumiem ir svešvalodu zināšanas. Tāpēc audzēkņiem bija dota iespēja OLS platformā patstāvīgi pilnveidot savas angļu un vācu valodas zināšanas. Pirms mobilitātes tika organizēti sagatavošanas kursi katrai mobilitātes grupai atsevišķi ar mērķi iepazīstināt audzēkņus ar katras mērķa valsts kultūru un tradīcijām, uzvedības normām un prasībām, ievērojamām vietām, brīvā laika pavadīšanas iespējām u.c. noderīgām tēmām.
Projekta īstenošana nebija iedomājama bez ārvalstu partneriem, kas uzņēma mūsu audzēkņus, nodrošināja viņiem prakses vietas un organizēja daudzveidīgu kultūras programmu. Ar projekta palīdzību skolai izdevās stiprināt sadarbību ar 2 jau zināmiem partneriem Polijā un Portugālē, kā arī izveidot un attīstīt sadarbību ar partneri Vācijā.
Projektā piedalījās gan skolas talantīgie audzēkņi, gan čaklie, atbildīgie un motivētie audzēkņi ar mācīšanās grūtībām, kuri iegūst pavāra, konditora, viesmīlības pakalpojumu speciālista, tūrisma pakalpojumu konsultanta kvalifikāciju. Viņi visi ir drosmīgi, ka uzdrošinājās iziet no savas komforta zonas, stāties pretī mazzināmajam, patstāvīgi rīkojoties un pieņemt atbildīgus lēmumus. Starptautiska prakse ir iespēja audzēkņiem iepazīt atšķirīgu darba vidi, kultūru un sadzīvi, kā arī apgūt prasmes pielāgoties dažādām ikdienas
situācijām.
Portugālē pieci audzēkņi, kuri mācās par pavāriem, viesmīlības pakalpojumu speciālistiem, tūrisma pakalpojumu konsultantiem un viena skolas absolvente savas profesionālās iemaņas četru nedēļu garumā pilnveidoja viesnīcā Apúlia Praia Hotel. Polijā astoņiem audzēkņiem, kuri ir izvēlējušies sev pavāra, konditora un viesmīlības pakalpojumu speciālista profesijas trīs nedēļas izdevās izmēģināt savus spēkus profesionālajā sfērā viesnīcā Leśny, restorānā Hokus Pokus un lielā konditorejas uzņēmumā PSS Społem. Arī Vācijā astoņi audzēkņi, kuri ir izvēlējušies sev pavāra, konditora un viesmīlības pakalpojumu speciālista profesijas savas prasmes četru nedēļu garumā lieliski parādīja zivju restorānā „Lukas“, bio-maiznīcā-konditorejā „Mühlenbäckerei“ un viesnīcā NH Schwerin.
Daudziem audzēkņiem tas bija pirmais viņu brauciens uz ārzemēm, turklāt jau tik atbildīgā lomā. Ārzemju praksei ir liela priekšrocība, jo tiek attīstītas vispusīgas kompetences, tā motivē audzēkņus apgūt papildus iemaņas, kļūt patstāvīgākiem, atbildīgākiem un mērķtiecīgākiem, tika dibināti jauni kontakti un iegūti jauni draugi. Protams, neiztika bez grūtībām, ar ko audzēkņi  saskarās ikdienā. Bet katrs šķērslis ir arī jaunas iespējas rašana. Audzēkņi kopīgi  risināja sadzīves problēmas, kā arī cits citam palīdzēja sarežģītos brīžos.
Pavārs, konditors, viesmīlis, viesmīlības pakalpojumu speciālists, tūrisma pakalpojumu konsultants un mazumtirdzniecības komercdarbinieks - darba tirgū vienmēr pieprasītas profesijas. Par to pārliecinājās arī mūsu mobilitātes dalībnieki, jo lielāko daļu no viņiem aicina un gaida darbā Portugāles, Polijas un Vācijas uzņēmumos, bet tikai pēc kvalifikācijas iegūšanas un skolas absolvēšanas, jo dokumentam par profesionālo izglītību ir liela loma karjeras veidošanā.